Dört gün sürecek mezuniyet coşkusu başladı

ÇAKÜ Uluyazı Kampüsü’nde dört gün sürecek mezuniyet coşkusu, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin Önlük Giyme ve Mezuniyet Töreni’yle start aldı

ÇAKÜ HABER MERKEZİ////

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi’nde (ÇAKÜ) dört gün sürecek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı mezuniyet coşkusu, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin “Önlük Giyme” ve “Mezuniyet Töreni”yle başladı. Uluyazı Kampüsü Tuzluk Cafe karşısı tören alanındaki Önlük Giyme etkinliğine, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tolga Aydın, öğretim elemanları, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende konuşan Rektör Çiftçi, üniversite olarak sağlık alanında gerçekleştirilen yatırımlara ve bu alana nitelikli katkılar sunmaya önem verdiklerinin altını çizdi.

“DAHA İYİYE VE GÜZELE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

ÇAKÜ’nün, sosyal yönü güçlü, topluma dönük sorumluluklarının bilincinde, etkinliklerin yoğun olduğu bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Çiftçi, “Gün geçmiyor ki öğrencilerimiz, insanımızı, toplumumuzu, memleketimizi ilgilendiren bir meselede kendini göstermesin. Biz bu gelişmelerden gurur duyuyoruz, göğsümüz kabarıyor” dedi. ÇAKÜ’nün hem millî ve yerli olma misyonu hem de uluslararasılaşma hedeflerinin olduğunu hatırlatan Rektör Çiftçi, “Uluslararasılaşma hedefimiz doğrultusunda birçok öğrencimizi, Erasmus kapsamında, eğitim hareketliliği için çeşitli ülkelere gönderiyoruz. Aynı zamanda diğer ülkelerden de öğrenci kabul ediyoruz. Özellikle Erasmus+ KA107 gibi projelerde de, Türkiye olarak önde olmanın gururunu yaşıyoruz. Uluslararası alanda siz öğrencilerimizin önünü açma adına yoğun olarak çaba gösteriyoruz. Daha iyiye, güzele ulaşmak için neler yapabiliriz düşüncesiyle değerli hocalarımızla da istişarelerde bulunuyoruz” diye konuştu.

“BİZLERİ GURURLANDIRACAKSINIZ”

İstişarelerle, gayretlerle, hedeflerle ortaya konulan emeklerin, her zaman başarılarla taçlandığını bildiklerini ve bu doğrultuda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Rektör Çiftçi sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sizler Türkiye’nin sağlık ordusuna katılarak, orada yapacağınız faaliyetlerle bizleri gururlandıracaksınız. Bu vesileyle üzerinizde emeği olan hocalarımıza buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Mezuniyetlerinizin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Tören kapsamında daha sonra Sağlık Bilimleri Fakültesi 1. Sınıf öğrencilerinin “Önlük Giyme” törenine geçildi. Rektör Çiftçi, öğrencilere önlüklerini tek tek giydirdi. Öğrenciler de bu güzel günde yanlarında olup heyecanlarını paylaştığı için Rektör Çiftçi’ye teşekkürlerini iletti. Önlük Giyme törenine katılan öğrencilerin coşkusu, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni de öğretim elemanları, öğrenciler ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, ÇAKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, Akademik Birimler Koordinatörü Prof. Dr. Şebnem Kuşvuran ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan da katıldı. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, sabırla ve emekle geçirilen 4 yılın sonunda mezuniyet aşamasına gelmeyi başaran öğrencilerini tebrik etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Törenine katılan öğrenciler, diplomalarını hocalarının elinden aldı. Öğrencilerin mezuniyet coşkusu gözlerinden okunuyordu. Bazı öğrenciler, mezun olmanın verdiği heyecanla gözyaşlarını tutamadı.

Yayınlanma Tarihi: 24 Mayıs 2023 Çarşamba